Slamák opět roztančí náměstí

úvodní fotka MTZ

Srdečně zveme veřejnost na Slamák 2021 – Dožínkové a pivní slavnosti, které se na náměstí a nádvoří zámku konají 28. srpna od 14:00 hodin. Přijďte ochutnat řadu netradičních piv z lokálních pivovarů, řadu místních produktů a to vše za doprovodu skvělých kapel jako např. Sto zvířat, Honza Křížek s kapelou (ex Blue Effect), Mother’s Angels aj.

„Do příprav festivalu se stejně jako v minulém roce zapojí široká veřejnost. Pro zájemce jsme připravili speciální Dožínkový workshop, který se uskuteční už ve čtvrtek 26. srpna od 17:00 hodin na nádvoří zámku. Přijďte s námi vytvářet tradiční dožínkové snopy a věnce, které ozdobí průvod na dožínkových slavnostech. Workshopem vás provede Dominika Halousková, vstup je zdarma. Máme radost, že společně oživujeme tradice,“ doplňuje Marie Blažková, ředitelka kulturních služeb.

V sobotu 28. srpna od 14:30 se návštěvníci mohou těšit na tradiční dožínkový průvod plný tanců, kde se představí Hřebečský taneční soubor, dále soubory Jitřenka a Vysočan. Dozvíte se více o tom, jak se vařilo pivo, a vyzkoušíte si řadu pivních her. Děti se mohou těšit na pohádkové a lidové odpoledne na nádvoří zámku. Na nádvoří uvidíte tradiční řemesla, např. kovářství, hrnčířství, košíkářství, zpracování vlny aj., děti si mohou sami uplést košík, vyrobit sýr, vyzkoušet předení na kolovratu nebo zpracovat vlnu a další. Veřejnosti bude zároveň zdarma zpřístupněna expozice na zámku s názvem Jak se žilo na venkově.

Slamák 2021
dozinky workshop
Akce se koná v souladu s aktuálními protiepidemickými opatřeními.

Vytvořeno 25.8.2021 17:24:52 | přečteno 816x | v.dokoupil