Sociální služby poskytují doprovod s přepravou

titulka

Moravská Třebová prostřednictvím pečovatelské služby od dubna 2021 nabízí doprovod a přepravu všem občanům, kteří ji opravdu potřebují. Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod tímto získávají alternativu k dříve využívané MHD.

Posílit tuto službu o automobil a pracovní úvazek jsme se rozhodli po projednání všech různých variant komerčně nabízených služeb pro seniory. Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod tímto získávají alternativu k dříve využívané MHD. U naší pečovatelské služby mají klienti navíc záruku profesionality a po registraci mohou využívat širokou nabídku jejich služeb. Děkuji sociálním službám za aktivní přístup a přeji všem našim občanům zdraví a spokojenost." vysvětluje Daniela Maixnerová, místostarostka města

Pro koho je služba určena?

Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod, ZTP, ZTP/P, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a kteří žijí na území města Moravská Třebová.

Kdy lze službu využít?

Od pondělí do pátku mimo státních svátků od 6:30 do 14:00 hodin.

Kde lze službu využít?

Pracovníci Pečovatelské služby vám nabídnou doprovod a následně odvoz odkudkoli a kamkoli na území města Moravská Třebová a jeho místních částí (Udánky, Sušice, Boršov).

Jak postupovat?

Registrace

Před prvním poskytnutím služby je nutné zavedení pečovatelské služby. Schůzku, na které bude uzavřena smlouva mezi žadatelem a poskytovatelem je vhodné si domluvit vždy předem telefonicky na číslech: 731 151 805, 731 521 834.

Uskutečnění doprovodu a přepravy

Službu bude možné si objednat vždy alespoň den předem od 6:30 do 14:00 hodin. Pracovník pečovatelské služby vyzvedne uživatele v místě jeho bydliště, doprovodí ho do služebního vozu, zaveze na potřebné místo a zase zpět domů.

Jaká je cena?

Doprovod, který je účtován podle platného ceníku dle zákona + cena jízdy 20 Kč.

Příklad 1: Potřebuji odvézt z místa bydliště k lékaři - 30 Kč (20 Kč doprava, 10 Kč minimální sazba za doprovod)

Příklad 2: Potřebuji odvézt z místa bydliště k lékaři a poté zpět - 60 Kč (20 Kč doprava k lékaři, 10 Kč doprovod, 20 Kč doprava domů, 10 Kč doprovod)

Jakékoliv další služby a úkony jsou účtovány dle aktuálního ceníku pečovatelské služby. Ke stažení ikona souboruZDE.

Mohu využít i jiné služby?

Zajisté. Stáváte se registrovaným klientem, který má nárok využít i dalších služeb jako např. pomoc s nákupem, doprovod k lékaři, úklid, dovoz obědů, pomoc se zajištěním osobní hygieny nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu ve středisku osobní hygieny apod. Se vším budete seznámeni při podávání žádosti o poskytování pečovatelské služby.

Informační leták ke stažení ikona souboruZDE.

dsp

Vytvořeno 23.3.2021 15:19:31 - aktualizováno 13.7.2021 13:19:13 | přečteno 647x | v.dokoupil