Třebováci odeslali pomoc do Koločavy

IMG E5697[1]

Ozbrojený konflikt na Ukrajině vyvolal vlnu solidarity, ke které se společně připojili také obyvatelé Moravské Třebové. Oficiální sbírka humanitárních potřeb se konala ve spolupráci s městem Letovice a ukrajinským městem Koločava. Do iniciativy se zapojili také sami ukrajinští občané, kteří pomáhali při zprostředkování a zacílení pomoci.

Video s odjezdem sbírky - YouTube Moravská Třebová

V Moravské Třebové lidé ve dnech 1. - 2. března nosili teplé oblečení, léky, drogerii, spacáky, matrace, svítilny a další potřeby do bývalého průmyslového areálu v ulici Jiráskova. Celkem se tak podařilo nashromáždit například 700 konzerv, 60 spacáků, 200 přikrývek, 50 svítilen, desítky beden léků a drogerie. Ve stejném termínu probíhala obdobným způsobem sbírka také v zámecké jízdárně v Letovicích. „Za pouhé dva dny naši spoluobčané přinesli tolik materiálu, že to vydalo téměř na celý kamion. Se starostou Koločavy jsme už před zahájením sbírky konzultovali, jaké věci potřebují nejvíce. Mám radost, že jsme společnými silami dokázali takto rychle a konkrétně zareagovat. Poděkování patří nejen každému z dárců, ale také všem dobrovolníkům, technickým službám, firmě Rotobal.cz za poskytnutí krabic a v neposlední řadě i autodopravě Haas, s.r.o. za bezplatné zajištění kamionové dopravy, uvedl starosta Miloš Mička.

Kamion s humanitární pomocí ve čtvrtek ráno vyrazil z Moravské Třebové do Letovic, kde bude naložena sbírka od místních obyvatel. Do konvoje se připojí také další nákladní vozy, které v koordinaci s Pardubickým krajem vyrazily z České Třebové. „Nyní budeme sledovat další vývoj na Ukrajině a další formu pomoci přizpůsobíme aktuální situaci a potřebám konkrétních lidí a lokalit. Děkujeme také všem dobrovolníkům z Moravské Třebové a okolních obcí, kteří se přihlásili a nabídli možnost tlumočení nebo ubytování a přijetí případných uprchlíků,“ doplnil starosta.

Máte volné ubytovací kapacity?

Město Moravská Třebová eviduje interní seznam dobrovolníků, do kterého můžete nahlásit volné ubytovací kapacity v Moravské Třebové a okolí pro případnou pomoc uprchlíkům a rodinám z Ukrajiny. Nabídky zasílejte na adresu krizovystab@mtrebova.cz, do předmětu uveďte "ubytování Ukrajina" a do zprávy nezapomeňte uvést: počet volných lůžek, adresu a Váš telefon a email. V případě potřeby konkrétní pomoci Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Nabídky pomoci, především ubytování hromadného typu, směřujte na email ubytovaniukrajina@suz.cz, který zřídila Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra

Umíte ukrajinsky nebo rusky?

Město Moravská Třebová eviduje interní seznam dobrovolníků, do kterého se můžete nahlásit jako tlumočník pro případnou pomoc uprchlíkům a rodinám z Ukrajiny. Nabídky zasílejte na adresu krizovystab@mtrebova.cz, do předmětu uveďte "tlumočník Ukrajina" a do zprávy nezapomeňte uvést adresu, telefon a email. V případě potřeby konkrétní pomoci Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Finanční příspěvky

Pro zsílání finančních příspěvků využijte jednu z již existujících sbírek humanitárních organizací.

Další podrobnosti zde.
Vytvořeno 3.3.2022 15:16:02 | přečteno 829x | v.dokoupil