Tvoříme Moravskou Třebovou 2021 - občané vybrali vítězné projekty

HLEDÁME NÁZEV

Společně tvoříme Moravskou Třebovou. To je hlavní motto participativního rozpočtu, díky kterému může každý přímo ovlivňovat podobu veřejného prostoru kolem nás. Hlasování v online anketě určilo pořadí čtveřice vítězných projektů občanů, které město v letošním roce zrealizuje.

„V letošním roce jsme na realizaci návrhů od občanů vyčlenili 400 tis. Kč. Zájem veřejnosti byl velký, celkem se nám sešlo šest návrhů, každý z nich v hodnotě cca 100 tis. Kč. Finančně podpořit můžeme jen čtyři z nich a toto výsledné pořadí určili sami občané podle toho, kterým projektům nejvíce fandí. Jsem rád, že jsou lidé aktivní. V participativním rozpočtu chceme pokračovat i v příštím roce,“ vysvětluje starosta Miloš Mička. Autory vítězných projektů budeme kontaktovat ohledně dalšího postupu a samotné realizace.

Online anketa probíhala prostřednictvím Mobilního rozhlasu od  20. května do 6. června 2021. Jedinou podmínkou pro hlasování bylo trvalé bydliště na území města. V e-Anketě celkem hlasovalo 544 respondentů, z toho bylo 467 hlasů platných a 77 hlasů neplatných. Mezi platné hlasy byly započítány hlasy občanů města, kteří v e-Anketě pravdivě a úplně vyplnili povinný údaj v části 5 (jméno, příjmení a adresu trvalého pobytu). Tyto hlasy byly následně pracovníky úřadu ověřeny v evidenci obyvatel, kde se potvrdilo, zda je hlasující občanem města. V letošním roce se v rámci participativního rozpočtu budou realizovat první čtyři projekty s nejvyšším počtem hlasů.

Výsledné pořadí projektů

Altán pro děti na zahradu mateřské školy v Boršově, autor návrhu: Monika Vránová (168 hlasů)

skolka

Revitalizace přírodního amfiteátru Křížový vrch – ohniště, autor návrhu: Eliška Pánková (107 hlasů)