Tvoříme Moravskou Třebovou 2022 – probíhá hlasování

participace

Rozhodněte svým hlasem, které projekty město Moravská Třebová zrealizuje v rámci participativního rozpočtu. V letošním roce je vyčleněno 400 000 Kč na projekty, které navrhli sami občané. Podívejte se na 8 návrhů, pro které můžete hlasovat. Hlasování probíhá 23. května do 10. června prostřednictvím online ankety v Mobilním rozhlasu.

Hlasování probíhá online ZDE

Občané, kteří nemohou hlasovat online, se mohou obrátit na rodinné příslušníky, nebo zaměstnance turistického informačního centra na náměstí, kteří jim s vyplněním hlasovacího lístku pomohou. Každý, kdo se do hlasování zapojí, může udělit 1 kladný hlas. Zvítězí čtveřice projektů, které získají nejvíce kladných hlasů. Hlasovat mohou pouze občané s trvalým pobytem v Moravské Třebové.

Přihlášené projekty:

Projektová dokumentace pro novou hřbitovní cestu v Boršově

Úvozová cesta pod hřbitovní zdí by přispěla ke zlepšení dopravní obslužnosti hřbitova, usnadnění přístupu na hřbitov a ke kostelu pro osoby se sníženou pohyblivostí. V první fázi může být z participativního rozpočtu hrazena projektová dokumentace.

Dokončení renovace parčíku u pomníku v Boršově
Nynější stav odpovídá částečné renovaci z participativního rozpočtu z roku 2019. Nově navrhujeme dokončení úpravy trávníku, přidání dvojice laviček, květináčů a výsadbu keřů. Parčík bude lákat svým udržovaným prostředím ke shlukování občanů Boršova a odpočinkovým aktivitám

DiscGolfPark Moravská Třebová – Etapa 1
Využití pozemku ke sportovním a pohybovým aktivitám i v letním období, relativně nová populární aktivita/sport, který je realizován nejblíže ve Svitavách a dalších městech pro celé ČR. DiscGolfPark by se mohl nacházet v lokalitě Hřebečská.

Rozšíření dětského hřiště v ul. K. Čapka o nové herní prvky

Mezi rodinami je hřiště oblíbené, stávající hrací prvky již kapacitně nevyhovují vysoké návštěvnosti. Doplněním hracích prvků dojde k oživení hřiště, aby si zde mohlo hrát více dětí najednou.

Rekreačně sportovní areál Nová cihelna/Špitální kopec

V první etapě navrhujeme výstavbu veřejného ohniště s posezením pro cca. 20 lidí a dvěma stolky pro pikniky. Využít bezúdržbové litinové lavičky MONAG z akátového dřeva bez opěrek zad, životnost 30-40 let; litinový stůl PARK s plochou ze smrkových lišt. V dalších letech možno po etapách pokračovat. Vytvořilo by se zde zázemí pro rodiny s dětmi a rekreační sportovce s krásným výhledem na Moravskou Třebovou.

Výletiště u Boršáku - zázemí pro volnočasové aktivity

Vytvoření zázemí pro veřejnost při vycházkových, běžeckých, rybářských a rozšiřujících se sportovních otužileckých aktivitách. Inspirováno zázemím pro veřejnost i potápěče klubu Medúza na lomu Mrtvák v Březině. Vybudování zpevněné základové plochy s přístřeškem (pergola 4x4m), vybudování veřejného ohniště s posezením v pergole, stojan na kola.

Ohniště v lesíku u potoka Udánky

Zlepšení prostředí pro občany města, zlepšení prostupnosti území, do budoucna zprůchodnění území. Malými úpravami v předprostoru jedné ze šachet by se vytvořilo místo pro setkávání. Zpevněná plocha s ohništěm a grilem zajistí, že lidé přijdou a místo tak ožije. Aktivace místa může být do budoucna katalyzátorem pro obnovení celé lokality a zprůchodnění pěšiny podél potoka.

Dřevěné sochy pro děti v Sušicích

Aktuálně se v dané oblasti nachází socha vysloužilého dřevěného krokodýla, který je přes 15 let starý. Je zde travnatá plocha vhodná k umístění dalších soch. Cílem je přidat nové sochy v počtu 8 kusů – krteček, ježek, zajíc (výška cca 1m), želva (půdorys 100x80), žába (80x60) a vláček sestávající z mašinky a dvou vagónků (půdorys 120x60). Všechny sochy budou natřeny kvůli životnosti, zvířátka budou ukotvena na betonovou patku, mašinka a vagónky budou volně použitelné na sezení.

Podrobnosti k jednotlivýcm projektům zde.

Vytvořeno 23.5.2022 16:18:26 | přečteno 331x | v.dokoupil