V MŠ Piaristická vzniká nová přírodní zahrada

piarka

Mateřská škola Piaristická uspěla s dotační žádostí na vybudování nové přírodní zahrady. V rámci probíhajících prací zde vzniknou vyvýšené záhony, hmatový chodník a nové edukativní prvky, díky kterým mohou děti skloubit zábavu a vzdělávání s pobytem v přírodním prostředí nedaleko budovy školy.

Koncepce přírodní zahrady uspěla v konkurenci mnoha projektů z širokého okolí. „Chceme poděkovat městu Moravská Třebová, které nám pro tento účel nabídlo vhodný pozemek. Už v září se děti mohou těšit na nové vyvýšené záhony, bylinkovou spirálu, smyslový chodníček, květnatou louku, domečky pro živočichy a další edukativní prvky. Celý prostor je koncipován tak, aby se děti mohly vzdělávat v krásném přírodním prostředí. Do projektu jsme zapojili i samotné rodiče s dětmi, kteří v rámci edukace pomáhají dodavatelské firmě s realizací jednotlivých prvků,“ vysvětluje ředitelka školy Hana Zmeškalová.

Projekt s náklady 280 tis. Kč je z 80 % financován ze Státního fondu životního prostředí ČR. Nová přírodní zahrada bude dokončena nejpozději v září letošního roku.


Vytvořeno 6.5.2021 12:33:07 - aktualizováno 9.8.2021 13:32:43 | přečteno 617x | v.dokoupil