Venkovní posilovna si získala oblibu obyvatel

workout

V roce 2020 se vítězem participativního rozpočtu stal Jaroslav Matuška a jeho projektový záměr na vybudování workoutového hřiště na Knížecí louce. Venkovní posilovna je nyní dokončena a pravidelně navštěvována skupinami sportovců různého věku i výkonnostní úrovně.

„Chci poděkovat městu Moravská Třebová za dokončení hřiště i všem hlasujícím, kteří náš nápad podpořili v loňské anketě. Příprava a realizace celého projektu byla dlouhá a náročná. O to větší radost máme z toho, že můžeme konečně začít cvičit. Workoutové hřiště je k dispozici každý den pro kohokoliv, kdo chce posilovat své tělo a na čerstvém vzduchu a udělat něco pro zdraví. Zároveň více informací zjistíte na Facebooku,“ uvedl Jaroslav Matuška, autor projektu.

Hřiště na workout se nachází pod parkovištěm u zámku a je koncipováno tak, aby sloužilo nejen pro mládež či trénink sportovních klubů, ale také pro muže a ženy středního věku. Dále pak také pro aktivní skupinu seniorů jako místo k protažení či aktivního odpočinku. Celé hřiště umožňuje přirozené posilování s vlastní váhou – tzv. kalistheniku, dále pak strečink, protažení a aktivní odpočinek, který pozitivně odbourává nahromaděný stres. Velikost hřiště zajišťuje prostor pro cvičení nejen jednotlivce, ale také skupiny okolo 15 lidí najednou při komfortním cvičení všech osob. Kvalita zpracování celého hřiště zajišťuje odolnost a pružnost. Takže se dá hřiště využívat jak na náročnější silové prvky, tak i dynamické prvky v rámci kalistheniky.

Vytvořeno 7.7.2021 15:12:32 | přečteno 735x | v.dokoupil