Výstavba obchodního centra Kaufland zahájena

IMG 6662

Dne 13. června 2022 proběhlo za účasti zástupců města, Rent Group s.r.o. a společnosti Kaufland slavnostní zahájení výstavby nového obchodního centra, které bude zahrnovat hypermarket, retail s 5 obchodními jednotkami a parkovací stání pro automobily. Stavba by dle harmonogramu měla být dokončena v srpnu roku 2023.


Samotná výstavba obchodního centra na jihozápadním okraji města je první fází komplexního projektu, který do budoucna v lokalitě počítá také se vznikem šesti bytových domů a 120 rodinných a řadových rodinných domů, spolu se zelení a technickou a dopravní infrastrukturou. „Osobně považuji za malý zázrak, že zde dnes můžeme společně stát a poklepat na základní kámen. Zázrak proto, že se veškerá náročná jednání a přípravy celého projektu odehrávaly převážně v komplikované době plné nejistoty a omezení, spojené s epidemií covid-19. Děkuji zastupitelům za podporu a všem zúčastněným partnerům za vytrvalost během projekčních příprav, které trvají už od roku 2019. Nyní se můžeme těšit, že příští rok oslavíme otevření nového obchodního centra i zahájení dalšího rozvoje lokality Jihozápad, která do budoucna přinese občanům pestrou nabídku možností pro bydlení,“ uvedl starosta Miloš Mička.

Za prodej pozemků pro obchodní centrum město obdrželo 35 mil. Kč. Tyto prostředky budou využity pro další rozvoj bydlení v lokalitě Jihozápad, konkrétně na propojení ulic Dr. Janského a Dr. Loubala s obchodním centrem. Tímto propojením připraví město zainvestované pozemky pro výstavbu až 6 bytových domů s cca 140 byty a 15 rodinných řadových domů. Vlastní napojení této lokality na stávající oblast sídliště Západní zajišťuje investor Rent Group s.r.o. s odhadovanými náklady v min. výši 35 mil. Kč.

Vytvořeno 13.6.2022 19:11:08 | přečteno 3408x | v.dokoupil