Změny v systému parkování v centru města

Parkoviště

V letošním roce dojde k dílčím změnám parkování v centru města. První změna proběhne již v průběhu března. Parkovací lístek bude nově platit pouze na náměstí a pod zámkem. V ostatních ulicích v centru města bude povoleno parkování pouze pro držitele parkovacích karet.

„Tato úprava do budoucna pomůže k rychlejšímu zavedení placení parkování přes aplikaci v mobilním telefonu a hlavně umožní nastavení určité doby bez poplatku na náměstí,“ vysvětluje místostarosta Petr Frajvald.

Úprava svislého dopravního značení v uličkách pomůže jasně vymezit, kde je možné parkovat, a kde nikoliv. Díky tomu se uvolní prostor výhradně pro držitele parkovací karty, tedy pro místní rezidenty a vlastníky provozoven a nemovitostí. V centru města navíc přibyde 10-20 nových parkovacích míst. Upozorňujeme řidiče, že v měsíci dubnu se městská policie zaměří právě na parkování mimo náměstí a kontrolu karet a stání mimo vyznačení místa k parkování.

Dalších změn se dočkáme i v režimu parkování u zámku a u Billy. „Na Zámeckém náměstí začne nově platit zákaz parkování, protože zaparkované automobily ztěžovaly pohyb turistům a návštěvníkům zámku.  Současně probíhá také jednání se zástupci Billy, se kterými se domlouváme se na nějakém řešení, ke spokojenosti obou stran. Současná sazba 30 Kč/hod je hodně nadsazená a způsobuje, že nám potom polovina parkoviště zeje prázdnotou. Pokud letos projde zastupitelstvem rozpočet v připravovaném znění, měli bychom se dočkat demolice objektu tržnice. Tím vznikne další prostor využitelný k částečnému parkování,“ doplňuje místostarosta. O dalších změnách budete průběžně informováni.

Kde koupit parkovací kartu?

Občanské informační centrum, ul. Olomoucká

pro území historického centra města

přenosná

pololetní