Známe vítěze říjnové výzvy 10 000 kroků

IMG E4908

Opravdu aktivní říjen letos zažil každý, kdo se přihlásil do projektu spolku Partnerství pro městskou mobilitu s názvem 10 000 kroků . Během měsíce spolu soupeřili jednotlivci, týmy i města jako celek. Cílem výzvy bylo během 30 dnů prostřednictvím chůze, nebo běhu, získat co nejvíce bodů za každý kilometr pohybu.

Soutěžící z Moravské Třebové nachodili bezmála 5,5 tisíc kilometrů, město Moravská Třebová jako celek skončilo v celostátním srovnání na 48. místě. Opravdu aktivní říjen letos zažili ti, kteří se přihlásili do projektu 10 000 kroků. Během měsíce spolu zápolila města, soutěžily týmy a soupeřili jednotlivci. Cílem bylo během 30 dnů prostřednictvím chůze, nebo běhu, získat co nejvíce bodů. A čím horší BMI, tím více bodů za každý zdolaný kilometr jednotlivec získal.

Moravskou Třebovou podpořilo 29 aktivních chodců. Někteří šli do výzvy sami za sebe, jiní byli členy týmů. Současně s republikovou výzvou probíhala také moravskotřebovská soutěž o ceny. Jasným vítězem zdejšího klání se stal Jiří Matys, který za měsíc ušel přes 767 kilometrů, na druhém místě se umístila Kateřina Šteflová a třetí místo obsadila Iva Kodešová. Obě dámy nachodily bezmála 300 kilometrů. Ceny nejlepším chodcům předal místostarosta města Petr Frajvald. „Do výzvy 10 000 kroků se Moravská Třebová přihlásila poprvé a jsem rád, že mezi lidmi našla odezvu. Plánujeme se přihlásit do dubnové výzvy a doufám, že nadšených chodců a běžců bude ještě více než v letošním roce, uvedl místostarosta. Cílem výzvy nebylo ujít každý den 10 000 kroků, ale chodit. Chodit častěji než doteď. Chodit v rámci běžných dnů místo toho, abychom jezdili. Chodit pro odpočinek těla i duše, chodit pro radost i zdraví. Chodit kvůli sobě i jiným. Chodit pro lepší město i vztahy s kamarády. Zkrátka oživit to, na co jsme možná už zapomněli.

Vytvořeno 18.11.2021 15:13:13 | přečteno 777x | v.dokoupil