Doprovod s přepravou a přehled linek veřejné dopravy

titulka

Moravská Třebová prostřednictvím pečovatelské služby od dubna 2021 nabízí doprovod a přepravu všem občanům, kteří ji opravdu potřebují. Pro dopravu po městě lze zároveň kombinovat také linky veřejné autobusové dopravy, přehlednou tabulku naleznete níže. 

Doprovod s přepravou

Posílit tuto službu o automobil a pracovní úvazek jsme se rozhodli po projednání všech různých variant komerčně nabízených služeb pro seniory. Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod tímto získávají alternativu k dříve využívané MHD. U naší pečovatelské služby mají klienti navíc záruku profesionality a po registraci mohou využívat širokou nabídku jejich služeb. Děkuji sociálním službám za aktivní přístup a přeji všem našim občanům zdraví a spokojenost." vysvětluje Daniela Maixnerová, místostarostka města.

Pro koho je služba určena?

Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod, ZTP, ZTP/P, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a kteří žijí na území města Moravská Třebová.

Kdy lze službu využít?

Od pondělí do pátku mimo státních svátků od 6:30 do 14:00 hodin.

Kde lze službu využít?

Pracovníci Pečovatelské služby vám nabídnou doprovod a následně odvoz odkudkoli a kamkoli na území města Moravská Třebová a jeho místních částí (Udánky, Sušice, Boršov).

Jak postupovat?

Registrace - Před prvním poskytnutím služby je nutné zavedení pečovatelské služby. Schůzku, na které bude uzavřena smlouva mezi žadatelem a poskytovatelem je vhodné si domluvit vždy předem telefonicky na číslech: 731 151 805, 731 521 834. 

Uskutečnění doprovodu a přepravy - Službu bude možné si objednat vždy alespoň den předem od 6:30 do 14:00 hodin. Pracovník pečovatelské služby vyzvedne uživatele v místě jeho bydliště, doprovodí ho do služebního vozu, zaveze na potřebné místo a zase zpět domů.

Jaká je cena?

Doprovod, který je účtován podle platného ceníku dle zákona + cena jízdy 20 Kč.

Příklad 1: Potřebuji odvézt z místa bydliště k lékaři - 30 Kč (20 Kč doprava, 10 Kč minimální sazba za doprovod)

Příklad 2: Potřebuji odvézt z místa bydliště k lékaři a poté zpět - 60 Kč (20 Kč doprava k lékaři, 10 Kč doprovod, 20 Kč doprava domů, 10 Kč doprovod)

Jakékoliv další služby a úkony jsou účtovány dle aktuálního ceníku pečovatelské služby. Ke stažení ikona souboruZDE.

Mohu využít i jiné služby?

Zajisté. Stáváte se registrovaným klientem, který má nárok využít i dalších služeb jako např. pomoc s nákupem, doprovod k lékaři, úklid, dovoz obědů, pomoc se zajištěním osobní hygieny nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu ve středisku osobní hygieny apod. Se vším budete seznámeni při podávání žádosti o poskytování pečovatelské služby.

ikona souboruInformační leták Doprovod s přepravou ke stažení

dsp

Napříč městem s využitím linek veřejné dopravy

Zástupci města jednali s Pardubickým krajem i jednotlivými dopravci o nové podobě jízdních řádů linek veřejné dopravy, které platí od 12. prosince 2021. „Naší snahou bylo vyjednat úpravu návaznosti některých spojů tak, aby je mohli občané Moravské Třebové využít pro plynulou přepravu z jednoho konce města na druhý. Do aktualizované verze jízdních řádů se nám podařilo zahrnout obslužnost lokalit, které naši občané nejčastěji preferují - centrum města, nemocnice, vlakové nádraží nebo prodejna Lidl. Například trasu ze Sušic do Lidlu lze s jedním přestupem na autobusovém nádraží absolvovat za 8 minut. Nebo ze sídliště od zastávky U Komína na vlakové nádraží dostanete za 10 minut,“ vysvětluje starosta Miloš Mička.

Mezi další změny patří trvalé přemístění autobusové zastávky u vlakového nádraží od plotu bývalé pily přímo před dopravní terminál, kde je to pro cestující bezpečnější. Navíc zde mají k dispozici zastřešenou zastávku s místem pro sezení. „Díky všem uvedeným novinkám je dopravní obslužnost téměř celého území města zajištěna bez nutnosti provozu nákladné a neefektivní MHD. Lidé navíc mohou využívat službu Doprovod s přepravou, která může být užitečná především pro obyvatele Udánek a oblasti Mánesova, Nerudova a Strážnického, kam linky veřejné autobusové dopravy zajíždět nemohou,“ doplňuje starosta.

Výhody karty IREDO

Pokud chtějí cestující jízdní řády linek veřejné dopravy využívat efektivně a navíc ušetřit, doporučujeme pořízení karty IREDO v kanceláři na vlakovém nádraží. S jejím využitím lze zakoupit přestupní jízdenku a neplatit tak za lístek pro každou linku zvlášť.

ikona souboruPřehledná tabulka spojů platných od 12. 12. 2021 ke stažení

spoje

Vytvořeno 25.11.2021 13:48:22 | přečteno 1096x | marek.nemec