Rekonstrukce budov C a D domova pro seniory v Moravské Třebové

Náklady: 58 331 980,93 Kč bez DPH

Zhotovitel:

FORTEX-AGS, a.s.

Popis:


V rámci koncepce poskytování sociální služby bude modernizovaná budova D určena pro klienty se zvýšenou potřebou péče (zejména pro imobilní klienty) a budova C výhradně pro klienty s Alzheimerovou chorobou (dále ACH) a obdobným postižením.

Rekonstrukcí budovy D bude snížena stávající předimenzovaná lůžková kapacity budovy, a to ze 101 lůžek na 54 lůžek a současně dojde k významné redukci stávajícího počtu dvoulůžkových obytných jednotek ve prospěch jednotek jednolůžkových. Navíc dojde ke zřízení 2 lůžek ve městě velmi potřebné pobytové odlehčovací služby.


jednolůžková obytná jednotka - stav po rekonstrukci: 28, současný stav: 7 
dvoulůžková obytná jednotka -  stav po rekonstrukci: 13, současný stav: 47

Rekonstrukcí budovy C (dnes nevyužívaná budova domova pro seniory) dojde ke zřízení 23 lůžek pro potřeby klientů s ACH v rámci sociální služby domov se zvláštním režimem.


jednolůžková obytná jednotka - stav po rekonstrukci: 7
dvoulůžková obytná jednotka - stav po rekonstrukci: 8


Součástí plánované rekonstrukce budov je realizace:
- nových bezpečnostních prvků (požární signalizace a dorozumívací systém)
- nově vybudovaných společných prostor (společenské místnosti vybavené internetovým připojením, relaxační prostory jako je zimní zahrada, místnost pro paliativní péči)
- odstranění bariér (upravené vstupy vyhovující klientům s omezenou mobilitou) vedoucí ke zvýšení podpory soběstačnosti klientů

ikona souboruKoordinační situační výkres C a D


Vytvořeno 19.12.2016 14:19:53 | přečteno 512x | andrea.neuerova