Pro rodiny s dětmi

Aquapark

Moravská Třebová, renesanční perla České republiky 

Prohlídkové okruhy na zámku

Středověká mučírna (40–45 min.)

MučírnaPrávo útrpné je tématem expozice, nazvané Středověká mučírna, která vznikla v roce 2007 ve sklepeních moravskotřebovského zámku. Expozice vás seznámí s nelidskými praktikami tortury. Právě zde můžete pocítit hrůznou atmosféru mučírny i katovny a na vlastní kůži si vyzkoušet různé mučící nástroje a donucovací prostředky jako je španělská bota, pranýř, palečnice, stolička pro čarodějnice či skřipec.
Moravské Třebové bylo uděleno hrdelní právo kolem roku 1406, katovna a mučírna byla dříve umístěna za hradbami města. Současná expozice v prostorách sklepení bývalého boskovického hradu je připomínkou tohoto tragického období.
Přijďte si vyzkoušet středověk na vlastní kůži!

www.zamekmoravskatrebova.cz

Do středověké mučírny nelze umožnit bezbariérový přístup.

Alchymistická laboratoř Mistra Bonacina (40–45min.)

Laboratoř, obrázek se otevře v novém okně

Nová interaktivní a multimediální expozice Vás zavede do laboratoře Mistra Bonacina, astrologa, alchymisty a dvorního lékaře Ladislava Velena ze Žerotína. Laboratoří Vás provedou tajemní alchymistovi pomocníci, a když se na Vás usměje štěstí, získáte elixír věčného mládí. Seznámíte se nástroji praktické alchymie – křivulemi, alembiky, athanory, dózami, tavící pecí, a podobně. Na vlastní oči uvidíte strážce alchymistovy laboratoře – Golema, zažijete magické alchymistické pokusy, nahlédnete do Žerotínova horoskopu narození a rozpoznáte bohatou alchymistickou symbolikou. Poodhalte roušku tajemství nad věčným koloběhem života a smrti!


Podle věku dětí krátká přestávka na dětském hřišti – svačina.

Za pěkného počasí návštěva aquaparku. V případě špatného počasí návštěva městského muzea.

Návštěva Moravskotřebovského aquaparku

Aquapark, obrázek se otevře v novém okně

Moravskotřebovský aquapark vznikl komplexní rekonstrukcí bývalého koupaliště nákladem 62 mil. Kč. Rekonstrukcí zde vznikl plavecký bazén, který má 4 samostatné plavecké dráhy. Dále rekreační bazén – zahrnuje vodní atrakce jako vodní hřib, chrliče a stěnové trysky, sedací lavice s celoplošnou vzduchovou masáží, dnový vzduchovač a houpací bazén. Nesporným lákadlem aquaparku je tobogán o délce 51 m a skluzavka o délce 29m.

Voda v bazénech je vyhřívaná tepelnými čerpadly. V rámci rekonstrukce došlo i na převlékací boxy, kabinky a sprchy, ale také na bezbariérový přístupový chodník. Pro lepší pohodu návštěvníků je zde v provozu občerstvení s příjemným posezením pro všechny generace.

Teplá voda, tobogán – s rodinou je každý zván.
AQUAPARK
vyhřívaná voda
tobogán (51 m)
vodní hřib
skluzavka (29 m)
chrliče vody a stěnové trysky
podvodní masážní lavice
šplhací síť
víceúrovňové brouzdaliště
beach volejbalové hřiště
hřiště na nohejbal s umělým povrchem

Ceník a více informací: Technické služby Moravská Třebová s.r.o.

V případě špatného počasí: návštěva Muzea

Muzeum

Muzeum, obrázek se otevře v novém okně

Nechte se zlákat na cestu kolem světa. Zcela nová expozice Muzea v Moravské Třebové Vám takové putování umožní. Zažijete vzrušení z poznávání dalekých krajů společně s cestovatelem Ludwigem Holzmeisterem, někdejším mecenášem muzea. Uvidíte unikátní historické sbírky, které si ze svých cest přivezl. V expozici se setkáte s předměty z Indie, Barmy, Tibetu či Japonska. Raritou jsou 4 samurajské meče, jeden dokonce s čepelí z 15. století, kterého ochraňuje japonský mnich Komusó. Samurajské meče nejsou v České republice ve stálé expozici nikde jinde k vidění.

Vrcholem vašeho zážitku bude setkání s egyptskou princeznou Hereret, která žila v Thébách před více než dvěma a půl tisíci lety. Díky počítačovému tomografu a 3D technologii spatříte její skutečnou podobu. Jde o první mumii v České republice, u které odborníci provedli 3D vizualizaci. Nechybí sarkofág s mumií ani animace její tváře.

Unikátní interaktivní a multimediální expozice, oživená zvukovými efekty vám nabízí neopakovatelný zážitek. Po Náprstkově muzeu je tato egyptská sbírka největší v republice.

Cena okruhu s průvodcem po městě nezahrnuje vstupy.

Prohlídkové okruhy

Zámek

Zámek

 
Laboratoř

Laboratoř

 
Mučírna

Mučírna

 
Radnice

Radnice

 
Měšťanský styl

Měšťanský styl

 
Venkovský styl

Venkovský styl

 
Kláštěr Františkánů

Kláštěr Františkánů

 
Muzeum

Muzeum

 
Aquapark

Aquapark

 
 
Vytvořeno 15.9.2008 12:55:53 - aktualizováno 15.9.2008 13:01:17 | přečteno 3573x | ernest